Co Oznacza Sen Czarna Ziemia?

Co Oznacza Sen Czarna Ziemia
Sennik: czarna ziemia – Sen o czarnej ziemi oznacza zmartwienia i żałobę. Kojarzy się z garścią ziemi, którą rzuca się na trumnę podczas pogrzebu. Według sennika czarna mokra ziemia jest negatywnym symbolem. Ta interpretacja może jednak ulec zmianie, jeżeli we śnie pojawiło się więcej szczegółów.

Co oznacza w śnie czarna ziemia?

Sennik arabski –

Gdy widzisz ziemię, wróży Ci to ciężkie czasy i nieformalne kłótnie. Płonąca ziemia zapowiada Ci to szczęśliwe zmiany w sprawach biznesowych i postępy. Kopanie w ziemi łopatą to znak, że masz szczęśliwe możliwości. Gdy śnisz, że wbijasz coś w ziemię, wróży Ci to pogrzeb bliskiej osoby. Jeśli wykopałeś dziurę w ziemi, zapowiada to, że znajdziesz skarb i wielką miłość. Jeżeli wypełniasz dziurę w ziemi, jest to znak, że możesz zapobiec niebezpieczeństwu. Jeżeli wykopujesz dziurę w ziemi, jest to przypomnienie, byś był wytrwały i staranny, a zwiększy się Twój stan posiadania. Ostrzega Cię to też jednak przed nadmiernym uporem, a także wieszczy sukces zawodowy. Jeżeli wykopujesz coś z ziemi, zapowiada to, że Twoja sytuacja nie poprawi się, pomimo Twoich wysiłków, gdyż teraz nie jest Twój czas, ale potem możesz osiągnąć sukces. Kiedy śnisz, że leżysz na ziemi, wróży Ci to kłopoty, zwłaszcza ze zdrowiem. Czarna ziemia zapowiada, że wkrótce dostaniesz żałobny komunikat albo nawiedzi Cię wielki pech w pracy. Jeśli przechodzisz przez ziemię, zapowiada to, że założysz własny dom. Gdy widzisz coś pokryte ziemią, wieszczy Ci to miłe zyski.

Co oznacza sen kopanie w ziemi?

Sennik kopanie ziemi –

Jeśli w Twoim śnie kopiesz w dobrej, żyznej ziemi i idzie Ci to łatwo, lekko, bez wysiłku, to znak, że Twoje plany wkrótce się spełnią. Fortuna się do Ciebie uśmiechnie. Gdy we śnie wykopałeś z ziemi skarb, to znak, że Twój los znacznie się poprawi. Zmieni się również Twój stosunek do życia, staniesz się większym optymistą. Będziesz pogodniejszy, dzięki czemu przyciągniesz do siebie nowych przyjaciół.

Jeżeli w Twoim śnie wykopany dół napełnia się wodą, oznacza to, że mimo wysiłków Twoje sprawy nie będą się dobrze układać.

Co oznacza sen o sadzeniu kwiatów?

Zobaczenie kwitnących kwiatów we śnie wróży pomyślność i miłą niespodziankę w niedalekiej przyszłości. Nie zawsze jednak w marzeniach sennych rośliny prezentują się wyjątkowo pięknie. Do prawidłowej interpretacji snu o kwiatach potrzeba znacznie więcej szczegółów – sprawdź jakich.

 1. Wiaty w senniku można interpretować jako dobry znak na przyszłość, zapowiedź szczęścia oraz realizacji planów.
 2. Z drugiej strony jednak ich wygląd lub kolor może wskazywać na zbliżające się problemy, rozczarowanie oraz puste obietnice ze strony kogoś bliskiego,
 3. Sen o kwiatach należy zatem analizować, biorąc pod uwagę nie tylko samą obecność roślin, lecz także inne szczegółów, jakie pojawiły się w marzeniu sennym.

Zobacz, na jakie detale warto zawracać uwagę i jak poprawnie odczytać ich znaczenie. Sen o kwiatach – kolory kwiatów i ich symbolika

Białe kwiaty to według sennika oznaka niewinności i czystości. Jeśli śnią się kobietom, sugerują, że już niedługo pojawi się okazja do zawarcia małżeństwa. Żółte kwiaty to w senniku zapowiedź kłopotów finansowych. Warto odłożyć trochę gotówki na czarną godzinę i uzbroić się w cierpliwość. Fioletowe kwiaty symbolizują tęsknotę, nostalgiczny nastrój, refleksyjność. Niebieskie kwiaty to zapowiedź ogromnego szczęścia lub długo wyczekiwanego gościa. Czerwone kwiaty mogą symbolizować zarówno gorące uczucie, jak i problemy ze zdrowiem.

Kwiaty w senniku – jak wygląd roślin wpływa na interpretację? Ogromny bukiet kwiatów widziany we śnie zapowiada nowe znajomości i przyjaźnie.

Pojedynczy kwiat to znak, że twoje myśli są ostatnio zajęte przez jednego tylko człowieka, jeden pomysł czy marzenie. Skupiasz się na konkretnej osobie lub przedmiocie, co na dłuższą metę może nie być dla ciebie korzystne. Kwiaty doniczkowe według sennika są zapowiedzią odpoczynku, spokoju oraz harmonii. Jeśli widzisz kwiaty w doniczce w swoim domu we śnie, oznacza to, że już niedługo przyjdzie ci za nim tęsknić, być może podczas długiego wyjazdu. Sztuczne kwiaty w sennikach zwiastują zastrzyk gotówki (prawdopodobnie związany z otrzymaniem spadku) oraz okazję do pogodzenia się ze swoim dawnym wrogiem. Suche kwiaty to ostrzeżenie przed nadchodzącymi wydarzeniami. Prawdopodobnie już niedługo ktoś wyciągnie jakieś nieprzyjemne sprawy z przeszłości, z których będziesz się tłumaczyć. Typowo dekoracyjne kwiaty ogrodowe we śnie to zapowiedź rozrywki i udanych zakupów.

Sennik: kwiaty – co robi osoba śniąca? W interpretacji snu należy zwrócić uwagę także na czynności, jakie wykonuje osoba śniąca. Niezwykle istotne dla prawidłowego odczytania znaczenia jest sposób traktowania roślin. Intensywny zapach kwiatów podczas bezpośredniego kontaktu z nimi jest, według niektórych senników, zapowiedzią straty lub zguby.

Sadzenie kwiatów. Sen o wysiewaniu nasion oznacza, że już niedługo w twoim życiu nadarzy się okazja do udzielenia komuś cennej porady oraz bezpośredniej pomocy, której formę warto odpowiednio przemyśleć. Ta sytuacja korzystnie wpłynie na twoją reputację i pomoże wzmocnić twoją pewność siebie. Jeśli we śnie zdarzyło ci się sadzić kwiaty bezpośrednio do gruntu lub przesadzać zeszłoroczne sadzonki, to znak, że podjęte ostatnio działanie może okazać się opłakane w skutkach. Osoby w związkach małżeńskich powinny zwracać większą uwagę na swoje otoczenie i nie pozwolić się ponieść emocjom oraz chwilowym żądzom – prawdopodobnie ktoś będzie starał się uwieść ciebie lub twojego partnera. Podlewanie kwiatów jest traktowane w senniku jako symbol pomyślności we wszystkich sprawach rodzinnych. Relacje rodzinne już niedługo będą wyjątkowo bliskie i serdeczne. Patrzenie na kwiaty. Obserwowanie kwitnących kwiatów to zapowiedź niezapomnianych wrażeń i miłego spotkania. Jeśli kwiaty wypuszczają pąki na twoich oczach, oznacza to, że w najbliższych dniach czeka cię wiele dobrego. Dla zakochanych osób ogród z kwiatami jest symbolem ich miłości, a także zwiastunem długiego, szczęśliwego wspólnego życia. Zobaczenie kwiatów we własnym ogrodzie interpretowane jest jako możliwość szybkiego przezwyciężenia problemów. Otrzymanie kwiatów jako prezent we śnie wróży nadchodzące rozstanie z osobą, która wręczyła ci bukiet. Bukiet róż jest z kolei dobrym znakiem dla samotnych osób, które od dłuższego czasu szukają swojej drugiej połówki. Kupowanie kwiatów. W zależności od rodzaju kwiatów, senniki proponują dwie różne interpretacje snu. Zakup kwiatów doniczkowych to podświadomy sygnał, że poszukujesz w życiu stabilizacji, harmonii i spokoju, z kolei kupno kwiatów ciętych oznacza, że znajdziesz się w nietypowej sytuacji, która może mieć duży wpływ na twoją przyszłość. Zrywanie kwiatów według senników jest oznaką zbliżającego się sukcesu, ale również szybko gasnącego zapału. Pamiętaj, żeby w razie niepowodzenia czy lenistwa nie poddawać się zbyt szybko i nie przejmować się chwilowymi trudnościami – ostatecznie czeka cię duże szczęście.

See also:  Co Oznacza Sen O Ścięciu Włosów?

Co o tobie i twoim życiu mówi sen o pieniądzach? Autor: Adrianna Kowalczyk Źródło zdjęcia głównego: Tom Werner/Getty Images

Ile kosztuje czarna ziemia?

Cena czarnej ziemi od 45zł za m3 Zapraszamy do kontaktu

Co oznacza lopata w śnie?

Znaczenie snu ŁOPATA w innych kulturach i sennikach: –

Sennik mistyczny: Kiedy we śnie widzisz łopatę, chcesz udowodnić innym, że jesteś osobą sprawną, na której można polegać.Jeśli we śnie pracujesz łopatą, czeka cię więcej obowiązków. Kiedy niesiesz łopatę, będziesz musiał ciężko pracować. Gdy we śnie widzisz leżącą łopatę, pamiętaj, że lenistwo nie popłaca.

: Łopata

Co oznacza sen o żółtych kwiatach?

Żółte kwiaty – Znaczenie snu o żółtych kwiatach jest zapowiedzią nadchodzących w Twoim życiu zmian. Już wkrótce zaznasz czegoś, o czym jak dotąd nawet nie marzyłeś. Spojrzysz na świat z zupełnie nowej perspektywy i zupełnie przewartościujesz swoje dotychczasowe przekonania.

Gdzie występują czarne ziemie w Polsce?

Na jakich obszarach w Polsce znajdują się określone rodzaje gleb? – Występowanie określonego rodzaju gleby na danym terenie związane jest z szeregiem czynników glebotwórczych. Czarnoziemy znajdują się na Wyżynie Lubelskiej (w pobliżu Chełma), na Wyżynie Małopolskiej (na Płaskowyżu Proszowickim), a także na Płaskowyżu Głubczyckim w województwie opolskim.

 1. Czarne ziemie można znaleźć na Kujawach, Nizinie Wielkopolskiej, Szczecińskiej, Śląskiej, a także koło Ciechanowa i na Mazowszu w pobliżu Łowicza.
 2. Mady, zaliczane do najbardziej urodzajnych gleb w Polsce, znajdują się w delcie Wisły, w szczególności na Żuławach Wiślanych.
 3. Gleby bagienne występują na pojezierzach, Podlasiu i Polesiu.

To gleby żyzne, ale często zbyt mocno zawilgocone. Z tego względu wykorzystuje się je jako pastwiska i łąki. Rędziny jako gleby wykształcone na skałach węglanowych można spotkać na Wyżynie Małopolskiej i Lubelskiej. Gleby górskie znajdują się natomiast na stokach górskich, takich jak Karpaty i Sudety.

Najczęściej wypasane są na nich zwierzęta.Ostatni typ gleb to te przekształcone przez człowieka. Występują one w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym, na terenie Warszawy, Trójmiasta, Łodzi, Krakowa, Wrocławia, Poznania, czy Szczecina. Można znaleźć je również na terenach pracy kopalni czy elektrowni, np.

w okolicach Bełchatowa, Konina czy Turoszowa.

Jak wygląda ziemia czarnoziem?

Typy czarnoziemów – Czarnoziemy eurazjatyckie tradycyjnie dzieli się na pięć typów:

Czarnoziemy zbielicowane (właściwie z cechami lessiważu ) – najbardziej północne, stadium przejściowe do szarych gleb leśnych, rozwijają się pod lasostepem, Poziom próchniczny miąższości 30-50 cm, zawierający ok.3-7% próchnicy, słabo kwaśny, węglany głęboko wyługowane, występuje poziom iluwialny poniżej poziomu próchnicznego z jasną „posypką krzemionkową” w jego górnej części. W Polsce tradycyjnie nazywa się takie gleby czarnoziemami zdegradowanymi. Czarnoziemy wyługowane – również występują pod lasostepem na południe od czarnoziemów zbielicowanych, lecz mają od nich nieco więcej próchnicy i są nieco bardziej wysycone kationami zasadowymi. Proces płowienia słabiej się w nich zaznacza. Czarnoziemy typowe – najlepiej wyrażające cechy charakterystyczne czarnoziemów, występują pod stepem, poziom próchniczny o miąższości powyżej 100 cm ma powyżej 10% próchnicy, odczyn obojętny, strukturę gruzełkowatą i intensywnie czarną barwę. Węglan wapna -występuje już na głębokości ok.70-80 cm. Charakteryzują się bardzo dużą żyznością i urodzajnością. Czarnoziemy zwykłe – podobne do czarnoziemów typowych, lecz położone w obszarach bardziej suchych. Poziom próchniczny jest płytszy, mniej zasobny w próchnice i jaśniejszy. Węglany występują od głębokości 50-60 cm. Czarnoziemy południowe – najbardziej południowe, suche, stadium przejściowe do gleb kasztanowych, Poziom próchniczny miąższości 45-65 cm zawiera ok.4-6% próchnicy i węglany sięgające nieraz powierzchni. Odczyn jest słabo zasadowy.

See also:  Co Oznacza Sen O Basenie?

Ile ziemi mieści się na wywrotce?

Maksymalna pojemność to nawet 20–22 m3 na podwoziu 4-osiowym i ponad 16 m3 na podwoziu 3-osiowym.

Co oznacza sen o wchodzeniu po schodach?

Schody są jednym z częstszych motywów sennych. Ich symbolika jest bardzo rozbudowana. Jeżeli chcesz wiedzieć, jakie płynie przesłanie ze snu o schodach, sprawdź, jak wyjaśnia go sennik. Od zarania dziejów sny są owiane mgiełką tajemniczości. Po zamknięciu oczu wkraczamy do świata, którego nie rozumiemy.

 1. Często obserwujemy lub czynnie bierzemy udział w czymś, co wydaje się być abstrakcyjne.
 2. Najczęściej jednak właśnie takie sny niosą dla nas ważne przesłanie.
 3. Może ono dotyczyć nas i naszego życia lub naszych bliskich.
 4. Nie raz są zwiastunem pozytywnych zdarzeń, ale mogą też sygnalizować jakieś trudności, a nawet być ostrzeżeniem.

Nie bierze się ich dosłownie, a patrzy na symbolikę. Według tego, co zawiera sennik, schody są jednym z częstszych motywów sennych. Jakie jest ich znaczenie? Jak możemy wytłumaczyć sen z ich udziałem? Oto jak schody są interpretowane przez sennik. Ogólne znaczenie snu o schodach – sennik Sen, w którym pojawiają się schody powinniśmy różnie odbierać, zależnie od jego kontekstu.

Inne przesłanie płynie dla nas, kiedy widzimy schody drewniane, a inne, kiedy śnimy o wchodzeniu po nich. Bardzo często interpretacje, jakie zawiera sennik na temat schodów są związane z dwoma kierunkami. Pierwszy z nich będzie dotyczył tego, co wiąże się z działaniami, jakie muszą być przez nas podjęte, byśmy mogli osiągnąć sukces.

Najczęściej dotyczy to sfery zawodowej albo duchowej. Inne podejście mówi o tym, że sen o schodach jest ściśle związany z naszymi lękami i strachem przed jakąś zmianą. Są to tłumaczenia zbyt ogólne, by można w pełni zrozumieć znaczenie tego, o czym śnimy.

 1. Dlatego analizuje się wszystko, co się we śnie pojawiło. Sennik.
 2. Z czego wykonane są schody? Już samo to, że mamy sen, w którym widzimy schody ma znaczenie.
 3. Zazwyczaj ich widok jest związany z tym, że ktoś zmieni o nas opinię na gorsze.
 4. Ale symbolika może być inna, kiedy weźmiemy pod uwagę szczegóły snu.

Jeśli przesłanie ma być bardziej sprecyzowane, dobrze jest sobie przypomnieć, z jakiego materiału były wykonane schody. Sennik podaje, że kiedy widzimy schody drewniane, sen ma nam uzmysłowić, że nasze zamiary są złe i powinniśmy z nich zrezygnować. Dalej przeczytamy w senniku, że schody kamienne będą nam prognozowały dostatek, a marmurowe przypływ gotówki i bogactwo.

Warto sobie przypomnieć, czy schody we śnie były tradycyjne czy ruchome. W senniku przeczytamy, że ruchome schody są dla nas pomyślnym znakiem, bowiem symbolizują, że łatwo osiągniemy ważny dla nas cel, niewykluczone, że ktoś nam w tym pomoże. Jak wyglądają schody – sennik Schody mogą być niskie, wysokie, strome i kręcone.

Każde z nich oznaczają coś innego. W senniku znajdziemy wzmiankę na temat kręconych schodów, które mogą symbolizować nasze postępy w nauce albo pracy, spiralne z kolei to znak odrodzenia. Według sennika, sen o stromych schodach jest zwiastunem trudów i wyrzeczeń, jakie pojawią się na naszej drodze, a sen o schodach łagodnych niesie przesłanie o łatwym osiągnięciu celów.

Możemy również śnić o schodach bez poręczy, które odzwierciedlają osamotnienie w naszych dążeniach. Sen o wchodzeniu i schodzeniu ze schodów Przesłanie naszego snu możemy zrozumieć także poprzez określenie roli, jaką w nim pełniliśmy. Pierwszą interpretację w senniku znajdziemy na temat schodzenia w dół.

Będzie to dla nas sygnał, że powracamy do przeszłości i starych spraw. Nie chodzi tu jednak o sentymentalizm, a raczej o to, że nasz rozwój przystopował, a być może nasza kariera robi krok w tył. Jeśli droga w dół prowadzi aż do piwnicy albo lochów, podświadomość daje nam sygnał, że trzeba stawić czoła męczącym myślom.

 1. Inaczej sennik podchodzi do schodów w górę.
 2. Sen o tym motywie jest znakiem pozytywnym.
 3. Wiąże się z wielkimi możliwościami, jakie się przed nami otwierają.
 4. Pomimo tego, że droga do osiągnięcia zamierzonych celów nie będzie całkiem prosta, będą one wykonalne.
 5. Odrębnego wyjaśnienia snu mogą dopatrywać się kobiety.

Jeżeli sen dotyczy wchodzenia po schodach, symbolika może odnosić się do sfery seksualnej. Trudności z dotarciem na szczyt schodów odzwierciedlają problemy z osiąganiem orgazmów. Co jeszcze robimy we śnie o schodach? W przypadku, kiedy w trakcie snu o schodach zatrzymaliśmy się w połowie drogi, jest to dla nas sygnał, żebyśmy nasze sprawy doprowadzili do końca.

 • W senniku znajdziemy również wyjaśnienie snu, w którym biegamy po schodach.
 • Jest to dla nas zwiastun, że dotrą do nas wiadomości, wpływające na pogorszenie naszego nastroju.
 • Nie zawsze sen o schodach musi dotyczyć chodzenia, możemy się przewrócić lub spaść.
 • Sennik mówi, że spadanie ze schodów jest przestrogą przed porażkami i upadkami w życiu realnym.

Niewykluczone, że czekają nas problemy zdrowotne. Jednak kiedy nie spadamy przypadkiem, a celowo skaczemy, jest to znak pomyślności i możemy oczekiwać, że opuści nas jakieś zmartwienie. Autor: Adrian Adamczyk

See also:  Co Oznacza Sen O Wizycie U Fryzjera?

Co oznacza sen o przepaści?

Przepaść – Polki.pl Przepaść to znak, który pojawia się na naszej drodze i symbolizuje przeszkody, jakie napotykamy w świecie zewnętrznym. Przepaść zmusza nas do zatrzymania, czyli chwili refleksji, zastanowienia się, czy aby podążamy właściwą drogą.

Widzieć przepaść – osoba, która znajduje się blisko przepaści w Twoim śnie jest w wielkim niebezpieczeństwie. Stać nad przepaścią – czujesz bezsens życia, wielki lęk o przyszłość. Zsuwać się w przepaść – będziesz musiał zmierzyć się z wieloma zmartwieniami. Spaść w przepaść – spodziewaj się miłej wiadomości. Widzieć innych w przepaści – osoby, które tam są, znajdują się w bardzo złej sytuacji.

: Przepaść – Polki.pl

Co oznacza sen o sprawie w sądzie?

W sennikach jest kilka bardzo zróżnicowanych interpretacji sądu lub rozprawy. Często jednak taki sen wiąże się z odczuwanym poczuciem winy czy obawą przed karą. Osoba śniąca może być adwokatem, sędzią, poszkodowanym, świadkiem czy oskarżonym. Według sennika rozprawa sądowa jest często zapowiedzią kłopotów.

Może także wskazywać na utratę szacunku otoczenia. Taki sen świadczy również o braku spokoju w realnym życiu. Często też wynika z nadmiaru stresów i zbyt wnikliwej analizy własnych zachowań czy decyzji na jawie. Sen o sądzie może być sugestią, aby na co dzień mieć więcej tolerancji i wyrozumiałości dla innych.

Sennik: rozprawa sądowa Dawniej uważano, że śniący podświadomie wyczuwa zagrożenie i próbuje odzyskać spokój wewnętrzny zaburzony przez jakieś problemy. Niektóre senniki mówią o tym, że każdy sen, który ma coś wspólnego z prawem, zwiastuje kłopoty finansowe lub zawodowe.

Dlatego powinniśmy być ostrożni w kontaktach z innymi, by nie narazić się na jakieś niebezpieczeństwo. Warto także być przezornym w kwestii pożyczania pieniędzy. Samo wezwanie do sądu we śnie może być ostrzeżeniem przed żądaniami innych ludzi, z kolei bycie sądzonym zazwyczaj oznacza męczące nas poczucie winy wywołane jakimś zaniedbaniem.

Takie marzenie senne bywa więc przestrogą przed poważnymi problemami z wymiarem sprawiedliwości. Sąd w senniku oznacza także, że być może wkrótce będziemy musieli dochodzić swoich praw w jakiejś ważnej kwestii. Sen o byciu sądzonym jest prawdopodobnie znakiem, że w rzeczywistości ktoś okaże się niewdzięczny.

Zgodnie z inną interpretacją to przepowiednia, że będziemy musieli stawić czoła konsekwencjom swoich czynów. Z kolei sądzenie kogoś innego jest zwiastunem porażki zawodowej. Marzenie senne, w którym mamy do czynienia z sądem, oznacza także, że powinno się bronić swoich racji. Natomiast stanie przed ławą przysięgłych lub wezwanie sądowe może wskazywać, że w niedalekiej przyszłości dowiemy się czegoś nowego.

To również zwiastun nadejścia złych nowin. Najgorszym znakiem we śnie jest sędzia. Jego osoba symbolizuje napotkanie na swojej drodze jakichś przeszkód i trudności. Wkrótce możemy też zostać oskarżeni o dokonanie czynu, którego nie popełniliśmy. Z kolei skazanie przez sąd jest wróżbą przyszłego rozczarowania, a według innych interpretacji stanowi symbol utraty mienia czy honoru.

Bywa również przestrogą przed ludźmi, którzy chcą nam zaszkodzić. Uniewinnienie we śnie wskazuje zaś na pomyślne rozwiązanie spraw i sukces. Sprawa w sądzie i postacie – co mówi o tym sennik? Pojawienie się w snach adwokata lub innego przedstawiciela palestry nie jest zwykle dobrą wróżbą. Jednak sen o wynajmowaniu go to zapowiedź pomyślnych rokowań dla ważnej sprawy.

Adwokat w niektórych sennikach to także uosobienie dobrego przyjaciela. Widzenie prawnika we śnie może też świadczyć o tym, że gnębi nas poczucie winy. Z kolei bycie nim w fantazji oznacza, że nasza wewnętrzna siła pozwoli nam wkrótce osiągnąć sukces. Bywa również wróżbą dostatniego i spokojnego życia.

 • Jeśli to my wydajemy we śnie werdykt, prawdopodobnie w realnym życiu taktownie wyplączemy się z jakiejś niemiłej sytuacji.
 • Jeśli widzimy, że jesteśmy sędzią, sen stanowi znak, że ciężką pracą zdobędziemy wszystko, co chcemy.
 • Jeśli w naszym marzeniu sennym to my wcielamy się w adwokata, ktoś posłucha naszej rady.

We śnie można też składać zeznania – taki sen oznacza, że wkrótce znajdziemy się w centrum uwagi. Jeśli jesteśmy świadkiem w sprawie, prawdopodobnie ktoś w najbliższym czasie będzie potrzebował naszej pomocy. Słyszeć, jak zeznaje ktoś inny to marzenie senne sugerujące, że jakaś osoba spiskuje za naszymi plecami.

Pozwanie kogoś do sądu z kolei odczytuje się jako symboliczne wyrównanie rachunków z wrogiem. Sennik: rozprawa sądowa – rozwód Często tego rodzaju sen pojawia się, gdy małżonkowie zmagają się z problemami. Taką wizję miewają też osoby, które obawiają się rozpadu związku. Stres związany z relacją, która powoduje smutek, rozgoryczenie i złość, sprawia, że w sposób podświadomy rozprawiamy się z nim podczas marzeń sennych.

Sen o sprawie rozwodowej w sądzie stanowi odzwierciedlenie lęków pojawiających się na jawie, strachu przed utratą bliskiej osoby lub samotnością. Taki obraz może także przestrzegać nas przed zdradą małżeńską i nielojalnością partnera. Z drugiej strony bywa też zapowiedzią czekających nas w życiu zmian na lepsze.