Co Oznacza Sen O Słoniu?

Co Oznacza Sen O Słoniu
Słoń symbolizuje siłę oraz dominację i to nie tylko we śnie. Tak samo jest także w życiu codziennym. Warto zapamiętać jak najwięcej szczegółów ze snu o słoniu, aby móc dokładnie go zinterpretować. Jakie zatem może mieć znaczenie? Sen o słoniu może być źródłem wielu informacji o Tobie, a także Twoim życiu.

Podstawowe znaczenie odnosi się do władzy, dominacji, a także siły. Dowiedz się również, co oznacza słoń w senniku w zależności od kontekstu. Sennik: słoń Na podstawie snu o słoniu możesz dowiedzieć się czegoś o sobie, szczególnie jeśli chodzi o podejmowanie trudnych decyzji. To zwierzę symbolizuje władzę oraz wysokie stanowisko na tle społeczeństwa.

Co to może oznaczać dla Ciebie? Jeśli widzisz we śnie słonia, być może odczuwasz potrzebę sprawowania władzy, np. jako lider grupy w pracy lub głowa rodziny w domu. Zwierzę może symbolizować także pragnienie awansu lub osiągnięcia wysokiego stanowiska, aby wzbudzić respekt u innych osób.

To również zapowiedź spełnionego marzenia oraz realizacji celów, szczególnie jeśli patrzysz na słonia i podziwiasz jego zachowanie. Samo pojawienie się zwierzęcia we śnie można rozumieć dwojako. W pierwszym znaczeniu, kiedy patrzysz na słonia bez większego podziwu, świadczy to o zainteresowaniu u płci przeciwnej, które interpretujesz jako uciążliwe.

To przestroga przed samotnością oraz poczuciem wyobcowania w grupie np. w pracy lub w relacjach damsko-męskich. Drugie znaczenie snu o słoniu ma związek z jego zachowaniem. Jeśli zwierzę jest powolne, może to świadczyć o Twojej biernej postawie wobec życia.

Zastanów się, czy warto reagować na zachowania osób trzecich lub podjąć ryzyko, aby odnieść sukces. Sennik: mały słoń W Twoim śnie pojawił się mały słoń wraz ze słonicą? To znak, że czeka Cię coś naprawdę radosnego w życiu. Odnosi się to głównie do relacji rodzinnych oraz towarzyskich. Być może odnajdziesz bezpieczną oazę, która będzie dla Ciebie poczuciem stabilizacji życiowej.

Małe słonie we śnie symbolizują również powiększenie się rodziny lub ogólnie szczęście w relacjach z rodzicami, partnerem czy rodzeństwem. Jeśli słonica jest bardzo związana ze swoim dzieckiem, to symbol troski, opieki oraz miłości. Nie musisz zatem martwić się problemami, ponieważ zawsze możesz liczyć na dobre słowo i pocieszenie od najbliższych.

 • Sennik: słoń duży i zdrowy Jeśli w Twoim śnie pojawiło się duże i piękne zwierzę, może to być zapowiedź dużego sukcesu,
 • Nawet jeśli po drodze będą czekały Cię przeszkody, warto podjąć ryzyko, bo to się zwyczajnie opłaci.
 • Silny i zdrowy słoń we śnie to symbol szczęścia oraz sukcesu.
 • Może to dotyczyć zarówno spraw rodzinnych, jak i służbowych.

Samo patrzenie się na słonia jest oznaką grona wielbicieli, którzy są zachwyceni Twoim zachowaniem czy sukcesem. Jeżeli w Twoim śnie pojawiło się zwierzę, które jest chore lub umierające, nie jest to dobry znak. Przede wszystkim powinieneś skupić się na swoim zdrowiu psychicznym.

Być może dzieje się coś, co podcina Ci skrzydła i nie pozwala myśleć racjonalnie. A może w Twoim śnie pojawiło się stado słoni? To dobry znak. Przede wszystkim możesz spodziewać się wielu zmian oraz niespodzianek w życiu, które będą dla Ciebie pozytywne. Pamiętasz, że słonie były jedną wielką rodziną? To z kolei może świadczyć o powiększeniu rodziny lub poprawie relacji.

Co oznacza trąba słonia i zabicie go? W senniku trąba słonia symbolizuje wskazówkę na przyszłość. Warto zastanowić się nad tym, co Cię czeka oraz jakie masz odczucia w związku z daną sytuacją. Czujesz rozdarcie pomiędzy sercem a rozumem? Trąba słonia we śnie to znak, że Twoja intuicja Cię nie zawiedzie,

 1. Nieprzyjemny może okazać się sen o zabiciu słonia.
 2. Jeśli taki Ci się przyśni, może to oznaczać przeoczenie pewnych okazji w Twoim życiu.
 3. Błędy z przeszłości mogą przełożyć się na niezadowolenie i bezcelowe poszukiwanie nowych możliwości.
 4. Martwego słonia we śnie warto potraktować jako ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem lub kłopotami.

Zabawa i taniec ze słoniem we śnie Słoń może pojawić się także w zupełnie innym kontekście, np. jako tańczące zwierzę w cyrku. To zapowiedź czegoś pozytywnego w Twoim życiu, Może czekają Cię zmiany na lepsze lub pojawią się zupełnie nowe możliwości? Radosny słoń to symbol zupełnej przemiany i szansy, która zmieni Twoje życie.

 1. Obecność tego zwierzęcia obok Ciebie może również oznaczać, że pojawi się ktoś godny zaufania w Twoim gronie znajomych.
 2. Czeka Cię wieloletnia przyjaźń lub miłość.
 3. Towarzystwo słonia symbolizuje również ogólną pomyślność w życiu, która niesie za sobą trwałe relacje oraz szybkie rozwiązywanie problemów.

Zobacz także: Autor: Adrian Adamczyk

Czego symbolem jest słoń?

Słoń w kulturze indyjskiej – jakie znaczenie ma jego wizerunek? – Z pewnością każdy z nas choć raz widział figurkę słonia z charakterystycznie uniesioną do góry trąbą. Takie przedstawianie tego zwierzęcia ma sprowadzać na patrzącego szczęście, czego źródeł należy dopatrywać się w mitologii hinduskiej.

Słoń jest uważany za inkarnacje jednego z tamtejszych bogów, Ganesa. Zwierzę to zwykło się więc otaczać czcią i uważać za symbol mądrości, władzy, dobrobytu i pomyślności. Na terenie Indii nie brak więc posągów z wizerunkiem człowieka z głową słonia lub właśnie słonia z trąbą do góry. Przyozdobiony w uroczyste, kolorowe szaty słoń bierze też udział w religijnych obchodach w niektórych miastach.

My również jesteśmy absolutnie zafascynowani tymi niezwykłymi zwierzętami, dlatego też w sklepie z-indii.pl możecie kupić importowane z Indii, Zakupienie jednej z nich pozwoli wprowadzić do wnętrza niepowtarzalny, orientalny klimat i być może stanie się inspiracją do poszukania jeszcze większej ilości informacji o słoniach indyjskich.

See also:  Co Oznacza Sen O Złodziejach?

Czy słoń przynosi szczęście?

Słonik z trąbą do góry – Ci wszyscy, którzy wierzą w symbole szczęścia, muszą zaopatrzyć się w słonia z trąbą do góry. Ma on przynosić szczęście i dobrobyt. To zwierze zostało wybrane, aby zapewnić nam pomyślność. Dlaczego właśnie słoń? Bo to zwierze silne i majestatyczne, a głową słonia był przedstawiany hinduski bóg Genesha, który miał przynosić szczęście.

Co oznacza naszyjnik z słoniem?

Jakie ukryte znaczenie ma biżuteria Meghan? – Według afrykańskich wierzeń bransoletka z włosia słonia przynosi szczęście. Osoba, która ją nosi będzie żyć w dobrobycie, otoczona miłością oraz bogactwem. Legenda mówi, że ten rodzaj biżuterii chroni przed chorobą i nieszczęściem.

 1. Mieszkańcy Afryki wierzą, że słoń jest łącznikiem między niebem a ziemią dlatego włosy słonia mają ogromne znaczenie w ich kulturze.
 2. Biżuteria noszona przez Meghan symbolizuje także płodność i siły natury.
 3. Nie bez znaczenia jest także fakt, że Meghan nosi bransoletkę na lewej ręce.
 4. To oznacza, że została nią obdarowana przez kogoś wyjątkowego.

Pojawiły się spekulacje, że ta nietypowa biżuteria to jeden z pierwszych prezentów, jakie Harry wręczył swojej przyszłej żonie. Zobacz też: W tym domu kiedyś mieszkała Meghan Markle 🐘🐘🐘🐘🐘🐘🐘🐘 Today is #WorldElephantDay and we are pleased to announce that since we followed our friends at @ElephantswithoutBorders (EWB) on Instagram in July, when we were celebrating the environment, you and our friend @TheEllenFund (@TheEllenShow) have spread the word and EWB have been able to help protect 25 elephants by fitting them with satellite navigation collars! These collars allow the team at EWB to track the elephants, as well as to learn their essential migratory patterns to keep their corridors safe and open so future generations of elephants can roam freely.

 • In honour of this amazing support, EWB have named their most recently collared Elephant.ELLEN! We can’t wait to see where she will go! 🐘 Two years ago on World Elephant Day, The Duke and Duchess of Sussex joined Dr Chase to help in this conservation effort.
 • Below, a few words from Mike and his partner Kelly at EWB: • ‘Today is a day to honor and celebrate the majestic elephant and to make a strong stand for conserving and protecting one of the world’s most beloved animals.

elephants are intelligent, sentient beings capable of emotions from joy to grief. They are ‘environmental engineers,’ a key-stone umbrella species, and the fight to save them is in effect, a fight to save entire ecosystems and all wildlife. Today elephants are facing many challenges; habitat loss and competition for resources creates conflict with humans, climate change and fires destroy much needed resources and poaching for the demand of ivory makes elephants bigger targets than ever.

African elephants are especially prone to human-wildlife conflict because of their large home ranges. Finding, preserving and creating elephant corridors is therefore of great importance in helping to maintain habitats suitable for movement and minimising human-elephant conflict. Corridors are a mitigation technique to better the livelihoods of local communities and the elephants themselves, by providing environment and ample space for wildlife to navigate from one habitat patch to another, without affecting the livelihoods of communities.’ • EWB – Dr Mike Chase, Ms Kelly Landen,

📸 by DOS © SussexRoyal Additional photos: EWB Z okazji Światowego Dnia Słonia Meghan i Harry przypomnieli, jak ważne jest by chronić te zwierzęta. Słonie są inteligentnymi i wrażliwymi istotami, które mają ogromny wpływ na funkcjonowanie i przetrwanie całych ekosystemów i wielu innych gatunków dzikich zwierząt – napisano na oficjalnym Instagramie Sussex Royal.

 • Temat ochrony środowiska jest bardzo bliski książęcej parze.
 • Podczas swojej wizyty w Tonga odmówili przyjęcia w prezencie figurki żółwia wykonanej z czarnych korali,
 • Produkcja czarnych korali stoi w sprzeczności z zasadami zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.
 • Meghan i Harry nie przyjęli tego podarunku.

Również w trosce i środowisko para zdecydowała, że nie będzie zakładać dużej rodziny. Meghan i Harry chcą poprzestać na dwójce dzieci. Uważają, że większa liczba potomstwa za bardzo obciążyłaby naszą planetę. Ich decyzja wywołała wiele kontrowersji. Coraz więcej kobiet rezygnuje z posiadania potomstwa w obawie o środowisko naturalne.

Co oznacza Jeleń we śnie?

Jeleń

Jeleń we śnie zazwyczaj jest dobrą wróżbą, zwiastuje zaszczyty i dobrobyt. Spotkać jelenia w lesie – spotkać się z własną seksualnością, stanąć oko w oko z pożądaniem. Jeleń z porożem – symbol seksualny. Stado jeleni – w swoim życiu będziesz miał wielu przyjaciół. Usłyszeć ryczącego jelenia – spodziewaj się dobrych wiadomości. Upolować jelenia – twoje przedsięwzięcie, mimo że ryzykowne, przyniesie ci spore korzyści. Zabić jelenia – otrzymasz spadek. Widzieć biegnące jelenie – wszystkie twoje przedsięwzięcia powiodą się. Widzieć samicę jelenia – osiągniesz sukces, ludzie będą cię szanować. Ścigać jelenia bez skutku – niektóre z twoich marzeń pozostaną niespełnione. Widzieć jelenia – jeden z twoich przyjaciół jest zarozumiały, powinieneś wreszcie to dostrzec.

See also:  Co Oznacza Sen Świnie?

: Jeleń

Co nosić przy sobie na szczęście?

Najważniejsze amulety szczęścia, które musisz mieć! – Istnieje wiele różnych rodzajów amuletów szczęścia, które można nosić przy sobie, ale są cztery, które są uważane za najważniejsze. Te cztery amulety to czterolistna koniczyna, podkowa, królicza łapka i żołądź.

Co przynosi szczęście w miłości?

Co Oznacza Sen O Słoniu Miłość to piękne uczucie, które kiedy tylko spotkamy na swojej drodze może mocno nas oczarować. Definiuje nie tylko relacje między dwoma, zakochanymi w sobie po uszy osobami, ale jest także wyznacznikiem dobra. Niestety są osoby, które jeszcze tego nie doświadczyły, ale spokojnie – wszystko przed wami.

Czy wiesz co przynosi szczęście w miłości? Poznaj symbole, które potrafią zdziałać cuda! Co przynosi szczęście w miłości? Wcale nie chodzi o czterolistną koniczynkę! Jak się okazuje, istnieje wiele symboli, dzięki którym możemy przyciągnąć do siebie miłość i prawdziwe szczęście. Można w nie wierzyć lub omijać je szerokim łukiem, ale warto zaczerpnąć ciekawych informacji na ten temat.

Zazwyczaj każdemu z nas to właśnie czterolistna koniczynka kojarzy się ze szczęściem. Jednak jak się okazuje, w miłości rządzą inne symbole! Jednym z nich jest oczywiście serce, ale także obrączki, które zakochani zakładają sobie podczas ślubu na palce serdeczne w prawej dłoni.

 1. Co ciekawe, scalają one miłość dwojga osób na całe życie! Obrączki są również symbolem wierności, szacunku, niezmienności i pochodzi z Rzymu.
 2. Serce, obrączki.
 3. Ale także łabędzie,
 4. To właśnie one są symbolem miłości na całe życie.
 5. Nie można zapomnieć również o kwiatach – lilie, róże, bzy, storczyki, tulipany.

Otóż czerwona róża jest atrybutem bogini miłości Afrodyty i symbolizuje miłość i pamięć, natomiast czerwone tulipany królują ewidentnie wiosną i to właśnie wtedy możemy wręczyć jej kobiecie mówiąc Kocham Cię. Lilie natomiast oznaczają niewinność i poważne zamiary, fiołki tęsknotę, storczyki zmysłowość, a bzy są symbolem szalonej, niewinnej miłości młodzieńczej.

Czy słoń jest ssakiem?

Słoń afrykański

Loxodonta africana
( Blumenbach, 1797)
Systematyka
Domena eukarionty
Królestwo zwierzęta
Typ strunowce
Podtyp kręgowce
Gromada ssaki
Infragromada łożyskowce
Rząd trąbowce
Rodzina słoniowate
Rodzaj Loxodonta
Gatunek słoń afrykański
Synonimy

/td> Kategoria zagrożenia ( CKGZ ) zagrożony Zasięg występowania Zasięg występowania (2007)

Systematyka w Wikispecies

/td>

Multimedia w Wikimedia Commons

/td>

Słoń podążający do wodopoju Słoń afrykański ( Loxodonta africana ) – gatunek ssaka z rodziny słoniowatych (Elephantidae), największe współcześnie żyjące zwierzę lądowe. Wcześniej uznawany za jeden gatunek wraz ze słoniem leśnym ( Loxodonta cyclotis ). Zwierzę stadne, zamieszkuje afrykańską sawannę, lasy i stepy, W starożytności wykorzystywane jako zwierzęta bojowe,

Co oznacza tatuaż słoń?

Siła, moc, wytrwałość – wszystko to symbolizują tatuaże ze wzorem słonia. Tego typu grafiki mają jednak dodatkowe znaczenie. Słoń na tatuażu symbolizuje również dążenie do szczęścia. Ciekawą opcją są grafiki, na których część słonia zostaje wkomponowana w ludzkie ciało.

Gdzie kupic slonia na szczęście?

Słonik świecznik, na szczęście – smyk.com.

Jak ustawić się słonia w domu?

Spis treści –

Figurka słonia – do jakich wnętrz? Figurka słonia z mosiądzu czy drewna?

Słoń w wielu kulturach to bardzo wyjątkowe zwierzę. Hindusi wierzą na przykład, że Ganesh – bóstwo o głowie słonia – przynosi ludziom szczęście. Dlatego też we wszystkich hinduskich domach znajduje się podobizna Ganesha, czy to w formie malunku na ścianie, czy to w postaci figurki.

Co oznacza tatuaż słoń?

Siła, moc, wytrwałość – wszystko to symbolizują tatuaże ze wzorem słonia. Tego typu grafiki mają jednak dodatkowe znaczenie. Słoń na tatuażu symbolizuje również dążenie do szczęścia. Ciekawą opcją są grafiki, na których część słonia zostaje wkomponowana w ludzkie ciało.

Co symbolizują poszczególne zwierzęta?

zwierząt symbolika, Encyklopedia PWN: źródło wiarygodnej i rzetelnej wiedzy W sztuce wczesnochrześcijańskiej, średniowiecznej i nowożytnej pod postaciami poszczególnych zwierząt bardzo często kryły się bogate treści symboliczne. Powszechność myślenia symbolicznego w dawnych epokach, a także bogactwo i różnorodność źródeł literackich, do których sięgano, sprawiły iż sens wizerunków poszczególnych stworzeń rzadko jest jednoznaczny, a jego właściwe odczytanie zależy od znajomości kontekstu przedstawienia.

 • Alegoryczne znaczenie obrazów niektórych zwierząt wywodzi się z Pisma Świętego, do kolejnych ważnych źródeł należały m.in.: Physiologos, księgi emblematyczne () oraz Iconologia C.
 • Ripy i Mundus Symbolicus F.
 • Picinellego, czerpiące często wiedzę na temat przyrody z dzieł antycznych — zarówno naukowych (np.

Arystoteles, Pliniusz Starszy), jak i literatury pięknej (np. Owidiusz). Ów brak rozróżnienia między mitologią a historią naturalną owocował równorzędnym traktowaniem w literaturze i sztuce średniowiecza oraz czasów nowożytnych stworzeń mitycznych (feniks, smok) i żyjących w rzeczywistości.

 1. W sztuce religijnej szczególną rolę odgrywają wizerunki odnoszące się do Chrystusa: ryba, baranek, pelikan (karmiący rzekomo pisklęta własną krwią), szczygieł (symbol ofiary na krzyżu), rzadziej jeleń, pszczoła, delfin, zając.
 2. Feniks odradzający się z popiołów to powszechnie stosowany symbol zmartwychwstania (nie tylko w kontekście religijnym, ale i politycznym i historycznym).

Do popularnych symboli maryjnych należy jednorożec (czystość, dziewictwo), Duch Święty jest ukazywany pod postacią gołębicy (właściwie gołębia), szatana i zło reprezentuje najczęściej wąż, czasem małpa i lis. Wół i osioł w scenach Bożego Narodzenia oraz pokłonu pasterzy i trzech króli uosabiają Kościół i Synagogę.

Niektóre zwierzęta pojawiają się w sztuce jako atrybuty postaci biblijnych i świętych (np. owieczka u boku św. Agnieszki, lew przy św. Hieronimie, smok obok św. Małgorzaty, czy pies liżący rany św. Rocha). Zwierzęta symbolizują także pory dnia (sowa — noc, kogut — ranek), a zwłaszcza pojęcia abstrakcyjne: cnoty i ludzkie cechy (np.

lew — siłę, słoń — wstydliwość, skorpion — bezwstyd, pies — wierność, ale i zatwardziałość w grzechu, ponieważ zjada własne odchody, kogut — gorliwość, żuraw — czujność, sowa — mądrość, m.in. jako atrybut Minerwy, ale i głupotę, bo nie widzi w dzień, czyli tego, co inne ptaki).

Jakie są słonie?

Słoń – największy ogrodnik świata | WWF Polska 30 lipca 2020 Co Oznacza Sen O Słoniu Co Oznacza Sen O Słoniu Słonie są największymi ssakami lądowymi żyjącymi na Ziemi, Obecnie na świecie występują przedstawiciele trzech gatunków słoniowatych: słoń afrykański, słoń leśny oraz słoń indyjski, będący jedynym gatunkiem azjatyckim. Lokalne podgatunki słonia indyjskiego spotykamy w kontynentalnej części Azji, na Sumatrze, Borneo i Sri Lance – wszystkie są zagrożone wyginięciem,

 • Niegdyś słonie indyjskie zamieszkiwały odpowiadające im ekosystemy w znacznej części Azji, dziś żyją jedynie na 15% swojego pierwotnego terytorium,
 • W wyniku szybkiego wzrostu liczby ludności na kontynencie coraz więcej naturalnych obszarów przekształcanych jest w tereny rolne, osiedla ludzkie czy pod budowę infrastruktury.

Siedliska słoni stają się przez to mniejsze i uboższe w pokarm. Coraz częściej dochodzi do kontaktów między człowiekiem i słoniem, co zwiększa ryzyko konfliktu. Niestety zdarza się, że słonie podczas swojej wędrówki wyrządzają szkody na polach, z których uprawy żyją lokalne społeczności.

W odwecie bywają zabijane. Utrata siedlisk i konflikt z człowiekiem to nie jedyne zagrożenia dla słoni indyjskich – istotnym problemem jest też kłusownictwo, Słonie zabijane są nie tylko dla ich ciosów (niepoprawnie nazywanych często kłami), lecz także dla skóry. W dalszym ciągu wielu mieszkańców Mjanmy czy Chin wierzy w lecznicze działanie maści ze skóry słonia.

W związku z tym kłusownicy polują zarówno na samce, samice, jak i młode osobniki, a nie tylko samce, jak w przypadku pozyskiwania ciosów. Dzikie słonie są też łapane do pracy w branży rozrywkowej (cyrki, przejażdżki na słoniach) lub wykorzystywane w trudnym terenie, np. Co Oznacza Sen O Słoniu Co Oznacza Sen O Słoniu Targ, na którym sprzedaje się produkty z zagrożonych gatunków, m.in. skórę słonia / Biżuteria z kości słoniowej, sprzedawana na lokalnym targu Co Oznacza Sen O Słoniu Duże, charyzmatyczne gatunki zwierząt, jak np. słonie indyjskie, ale też polskie gatunki ssaków drapieżnych – niedźwiedź brunatny i wilk, mogą powodować określony rodzaj szkód (słonie indyjskie w uprawach rolnych, wilk w pogłowiu zwierząt gospodarskich, niedźwiedź brunatny w gospodarstwach pasiecznych).

 1. Luczowe dla ochrony dużych zwierząt jest wypracowywanie i promowanie metod ograniczania sytuacji konfliktowych oraz budowanie społecznej akceptacji dla dobrego sąsiedztwa z takimi gatunkami.
 2. Do metod zapobiegania szkodom wywoływanym przez wilki i niedźwiedzie należą m.in.
 3. Specjalistyczne ogrodzenia elektryczne oraz pasterskie psy stróżujące.

W przypadku słoni indyjskich są to m.in. lizawki. W WWF wierzymy, że ludzie mogą żyć w harmonii nawet z największymi zwierzętami. Co Oznacza Sen O Słoniu Obecnie słonie indyjskie żyją na ok.15% pierwotnie zajmowanego przez nie obszaru Słonie indyjskie są bardzo istotnym gatunkiem z punktu widzenia ekosystemu całej Azji Południowej i Południowo-Wschodniej. Ze względu na swoje duże rozmiary potrzebują znacznych ilości pokarmu.

Żywią się głównie trawą, łodygami, liśćmi i korą drzew, jednak chętnie sięgają też po banany, ryż oraz trzcinę cukrową, a na jedzenie i poszukiwanie pożywienia poświęcają nawet do 19 godzin dziennie! Dzięki temu każdego dnia słoń indyjski produkuje ok.100 kg odchodów, które rozprowadza na obszarze nawet kilkuset kilometrów kwadratowych, użyźniając tym samym glebę i rozsiewając nasiona wielu gatunków roślin.

Obecność słoni wspomaga zatem prawidłowe funkcjonowanie środowiska, rozwój flory obszaru oraz zachowanie różnorodności biologicznej. Oprócz tego grupy wędrujących słoni, przedzierając się przez gęstą roślinność, tworzą w lasach korytarze, z których korzystają potem inne zwierzęta. Co Oznacza Sen O Słoniu Co Oznacza Sen O Słoniu W ostatnich latach działania kłusowników w Mjanmie nasiliły się, przez co lokalna populacja słoni indyjskich znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. W krytycznym momencie (2017 r.) traciliśmy tam w wyniku polowań na skóry jednego słonia tygodniowo, Od 2018 r. WWF Polska wspiera program ochrony słoni indyjskich w lasach, prowadzony przez WWF Mjanma (dawna Birma). Co dokładnie robimy?

 • Współfinansujemy patrole antykłusownicze, które przeszukują lasy w poszukiwaniu pułapek i utrudniają działania kłusownikom.
 • Finansujemy zakup fotopułapek i specjalnych obroży z nadajnikami GPS, które pomagają w zdobyciu informacji o wędrówkach słoni. Dzięki temu jesteśmy w stanie odtwarzać naturalne korytarze ekologiczne tych zwierząt i skuteczniej je chronić.
 • Finansujemy tworzenie sztucznych lizawek, które ograniczają konflikty na linii ludzie-słonie.
 • Wspieramy działania na rzecz zamykania rynków nielegalnego handlu zagrożonymi gatunkami w Mjanmie.

Co Oznacza Sen O Słoniu Co Oznacza Sen O Słoniu Pomiary słonia w trakcie zakładania mu obroży telemetrycznej / Tworzenie sztucznej lizawki przez przedstawicieli społeczności lokalnej