Co Oznacza Sen O Surowym Mięsie?

Co Oznacza Sen O Surowym Mięsie
W senniku mięso ma wiele znaczeń i interpretacji uzależnionych od kontekstu. Bardzo często postrzegane jest jako znak niespełnionych pragnień. Najprawdopodobniej chodzi tu o pierwotne żądze, do których zaspokojenia kiedyś dążył śniący, gdyż były one dla niego bardzo ważne.

Według sennika mięso może być także powiązane ze sferą życia psychicznego człowieka. Aby jednak móc to stwierdzić, warto zwrócić uwagę na sytuację, w której się pojawia, a także na jego rodzaj. Jak interpretowane jest w senniku surowe mięso? Sennik surowe mięso interpretuje na wiele sposobów. Bardzo często jest ono postrzegane jako zapowiedź kłótni z ważną dla śniącego osobą (może to być członek rodziny lub bliski znajomy).

Do sprzeczki dojdzie niebawem, o ile nie zmieni on swojego zachowania. Nadmierny upór oraz ostre zachowanie nie sprzyjają budowaniu harmonijnych, spokojnych relacji. Sen o mięsie surowym może stanowić także ostrzeżenie przed niepowodzeniem podjętych wcześniej działań.

 • Najprawdopodobniej porażka będzie wynikała z braku cierpliwości oraz niezdrowej konkurencji.
 • Znaczenie w senniku świeżego mięsa Mimo pozytywnych skojarzeń świeże mięso stanowi złą wróżbę.
 • Bardzo często ostrzega przed pojawieniem się w rodzinie śniącego poważnych chorób, z którymi będą się borykać jego najbliżsi.

Na szczęście sen ten nie wróży śmierci na skutek choroby, co może dawać pewną nadzieję w trudnych chwilach. Co znaczy sen o zepsutym mięsie? Zepsute mięso w senniku ma bardzo wiele interpretacji. Jedna z nich jest taka sama jak w przypadku świeżego produktu – stanowi zapowiedź choroby w najbliższym otoczeniu śniącego.

Marzenie senne może być także złym omenem i wróżyć pogorszenie się sytuacji zawodowej, niepowodzenie inwestycji lub błędną decyzję. Co ważne, sen stanowi również ostrzeżenie, by nie dążyć za wszelką cenę do władzy i uznania, ponieważ takie zachowanie będzie miało bolesne konsekwencje. Według sennika mięso z robakami przestrzega przed osobami z najbliższego otoczenia – nie sprzyjają one śniącemu i chcą jego porażki.

Warto być rozważnym w relacjach z innymi ludźmi, gdyż dystans pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemności. Sennik: mięso kroić – znaczenie snu Sen o mięsie, które jest krojone przez śniącego, często pojawia się w wizjach osób za bardzo zaangażowanych w pracę.

Pracoholizm prowadzi do zaniedbania rodziny i przyjaciół. Warto skupić się na wspólnym odpoczynku lub spotkaniach, ponieważ najbliżsi bardzo boleśnie odczuwają brak śniącego i jego nadmierne zaangażowanie w sprawy zawodowe. Co sennik mówi o mięsie w zależności od jego rodzaju? Sennik mięso mielone interpretuje jako zapowiedź bardzo pracowitych dni, które niebawem nadejdą.

Śniący będzie musiał skupić swoją uwagę na czasochłonnych i trudnych zadaniach, jednak ich realizacja daje poczucie satysfakcji i zadowolenia z siebie. Bardzo podobne znaczenie ma według sennika mięso wołowe. Z kolei mięso drobiowe jest zapowiedzią rychłego odpoczynku, ponieważ śniący uda się w najbliższym czasie w fantastyczną podróż.

W senniku podane zostało także znaczenie mięsa ludzkiego, które nierzadko pojawia się w wizjach sennych. Własne mięso jest uważane za dobrą wróżbę – zapowiada poprawę życiowej sytuacji śniącego, do której doprowadzi ciężka, wytężona praca. Cudze mięso stanowi przestrogę przed wrogo nastawionymi osobami, które za wszelką cenę będą chciały pokrzyżować plany śniącego.

Ich celem może być także ośmieszenie go lub fałszywe oskarżenia. W senniku pieczone mięso uważane jest za wyraz podświadomości śniącego, usilnie dążącego do realizacji pewnych pragnień, mimo że ciągle coś staje mu na drodze. Taki sen stanowi równocześnie dobry omen, ponieważ wieszczy pomyślność zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

 • Można liczyć także na niespodziewany zastrzyk gotówki.
 • Warto zwrócić uwagę na ugotowane mięso pojawiające się w marzeniu sennym.
 • Ono również jest zapowiedzią przyszłego szczęścia i dobrobytu.
 • Sennik: jeść mięso – interpretacja snu W senniku jedzenie mięsa uważane jest za zapowiedź dobrego zdrowia.
 • Musi ono jednak być świeże.

Jeśli śniący je zepsute mięso, wróży to problemy – głównie psychiczne i finansowe. Stanowi to także przestrogę, by nie lekceważyć swoich obowiązków zawodowych, ponieważ bumelanctwo zostanie surowo ukarane. Tego typu sen o mięsie u osoby, która nie spożywa go na co dzień, jest uzewnętrznieniem wyrzutów sumienia, które ją trawią.

 • Co w senniku oznacza kupowanie mięsa? Kupowanie mięsa w wizjach sennych można rozumieć na kilka sposobów.
 • Bardzo często taki sen bywa zapowiedzią rychłego wzbogacenia się.
 • Należy jednak pamiętać, aby chęć zdobycia bogactwa nie stała się celem samym w sobie.
 • Marzenie senne można uznać także za dobry omen, ponieważ świadczy o tym, że śniący posiada grono oddanych, wiernych znajomych, którzy są gotowi wiele dla niego zrobić.

Co ważne, są to także osoby warte zaufania. W senniku sklep mięsny interpretowany jest jako symbol nadchodzących zmartwień i kłopotów. Zobacz także: Autor: Adrian Adamczyk

Co oznacza sen o pieczonym miesie?

Pieczone mięso zwiastuje Ci zaszczyt i szczęście. Jeśli śnisz, że jesz mięso, zapowiada Ci to zmianę stanu zdrowia. Kiedy jesz własne mięso, zapowiada Ci to poprawę stosunków. Jeżeli śni Ci się, że jesz ludzkie mięso, wróży Ci to pogardę ze strony otoczenia.

See also:  Co Oznacza Sen Z Pająkami?

Co oznacza sen o pomidorach?

Śniąc o pomidorach, niewiele osób domyśla się, że to niepozorne warzywo może być zapowiedzią zbliżających się w życiu zmian. Mało kto zastanawia się nad znaczeniem takiego marzenia sennego. Wbrew pozorom jednak pomidory stanowią bardzo wymowny symbol, warto dowiedzieć się, co on oznacza.

 • Według wielu senników pomidory są dobrym znakiem, a więc fantazje na ich temat to powód do radości.
 • Stanowią także silny symbol, bo oznaczają dojrzałość, ale także często odnoszą się do uczuć czy nawet sfery erotycznej.
 • Mogą jednak zwiastować również kłopoty w pewnych kwestiach.
 • Sennik: pomidory i ich symbolika Pomidor to jedno z najpopularniejszych warzyw.

Ma wyjątkowy smak, a do tego jest pełne wartości odżywczych i znajduje szerokie zastosowanie w kuchni. Kochają je zarówno dorośli, jak i dzieci. W świadomości wielu osób budzi zatem tylko pozytywne skojarzenia. Nie inaczej jest w sennikach. Pomidor zazwyczaj zwiastuje pomyślność, choć istnieją małe wyjątki od tej reguły.

Osobie śniącej o tym warzywie zadowolenie i satysfakcję może przynieść nie tylko ścieżka kariery, ale także bliska relacja z kimś innym. Pomidor bywa także zapowiedzią gotowości do założenia rodziny, bo symbolizuje dojrzałość emocjonalną. Można więc powiedzieć, że ten, kto widzi pomidora w swoich marzeniach sennych, jest prawdziwym szczęściarzem, bo w jego życiu zapowiada się bardzo dobry okres i czas pozytywnych zmian.

Piękny, czerwony kolor pomidorów kojarzy się z miłością. To tłumaczy, dlaczego sadzenie pomidorów w śnie oznacza często wybuch gorącego, płomiennego uczucia, które może przynieść szczęście i prawdziwe spełnienie. Czasami jednak zwiastuje romans, przygodę erotyczną lub rychłe pojawienie się na horyzoncie jakiejś nowej znajomości, która może przerodzić się w stały związek.

Niektóre senniki interpretują taki sen również jako przepowiednię uczucia, które dopiero nieśmiało kiełkuje, ale przy odrobinie starań może mieć szansę na owocne rozwiązanie. Sen o pomidorach symbolizuje więc nadchodzącą miłość. Warto zatem mieć oczy szeroko otwarte i baczniej przyglądać się otoczeniu.

Być może niebawem pojawi się w nim ktoś warty uwagi, ktoś, z kim związek ma szansę na przetrwanie. Dobrze otworzyć się na nowe doświadczenia i ludzi, by nie przeoczyć kogoś wyjątkowego na swojej drodze. Dobrą wróżbą dla obecnego lub przyszłego związku jest natomiast sen, w którym pojawia się częstowanie innych pomidoram i.

Oznacza to spełnienie w miłości i zapowiedź beztroskiego życia. Grządka z pomidorami zaś zwiastuje szczęśliwe życie rodzinne, domowy spokój i harmonię. Czerwony pomidor w senniku oznacza miłość i dojrzałość. Zapowiada powodzenie w sprawach sercowych, może być nawet zwiastunem macierzyństwa czy ojcostwa.

Często symbolizuje również potrzebę posiadania potomstwa. W senniku jedzenie pomidorów wskazuje na dobre zdrowie, Sen taki może także mówić o tym, że podjęcie pewnych decyzji lub przedsięwzięć zakończy się sukcesem, Symbolizuje również umiejętność pokonywania przeszkód.

 • Dojrzałe pomidor y zaś to znak, że czekają na kogoś dobre nowiny, które odmienią jego los na lepszy.
 • Taki sen może również wskazywać na powodzenie w pracy lub pomyślne rozwiązanie jakiegoś problemu.
 • W wielu sennikach krojenie pomidorów zapowiada z kolei wzrost sił witalnych.
 • Osoba, która doświadcza fantazji tego typu, może spodziewać się dobrego samopoczucia i nienagannej kondycji.

Podobne znaczenie ma sen o przyrządzaniu sosu z pomidorów. Pomidory w senniku – negatywne przesłanie Co ciekawe, mimo iż w większości senników pomidory są dobrą wróżbą przepowiadającą pomyślność i szczęście, według niektórych interpretacji ich symbolika może być również niezbyt korzystna.

 • Niektóre źródła podają nawet, że sen o takim warzywie jest znakiem wstydu i upokorzenia.
 • Iedy jeszcze pomidory źle wróżą? Zrywanie pomidorów zapowiada wzrost aktywności seksualnej lub nawet realizację jakiejś dotąd skrywanej fantazji erotycznej.
 • W innej interpretacji jednak może oznaczać wyjście na jaw jakiegoś romansu lub negatywne losy takiego sekretnego związku.

Sen taki powinien więc dać do myślenia osobom, które prowadzą podwójne życie, skrzętnie ukrywając swe uczucia do kogoś innego niż dotychczasowy partner. Inna interpretacja mówi o tym, że sen o zrywaniu pomidorów może być zapowiedzią wyjścia na jaw spraw, o których chce się zapomnieć lub które mogą być źródłem zażenowania czy kompromitacji.

 1. Negatywną wróżbą w senniku są też zepsute pomidory.
 2. Mogą wskazywać na kłopoty w związku.
 3. Bywają także proroctwem zakończenia się jakiejś relacji, która do tej pory negatywnie wpływała na osoby w nią zaangażowane, przynosząc smutek i rozgoryczenie.
 4. W innym znaczeniu może także zapowiadać spadek libido i uboższe życie erotyczne.

Zgniłe pomidory w senniku symbolizują krzywdzące plotki, zielone natomiast mogą odzwierciedlać brak dojrzałości w uczuciach lub brak gotowości na radykalne zmiany w życiu. Sennik. Co oznacza sen o wygranej w lotto? Zobacz także: Autor: Adrianna Kowalczyk

Co oznacza sen o cebuli?

Cebula to warzywo mające wiele warstw, dlatego niektóre osoby uważają, że pojawienie się jej we śnie może oznaczać złożoność pewnych spraw lub problemów. Co ciekawe, sen o cebuli może także wskazywać na ukryte ambicje. Cebula to warzywo, które wykorzystuje się w kuchni od wielu wieków.

 • Naukowcy donoszą, że uprawiano je już pięć tysięcy lat temu, dlatego symbolika cebuli jest także powiązana z jej tradycyjnymi właściwościami leczniczymi.
 • Warzywo to składa się z warstw i jest symbolem złożoności.
 • Zgodnie z sennikiem cebula może oznaczać zarówno smutki i zmartwienia, jak i ukryte ambicje oraz dążenia życiowe.
See also:  Co Oznacza Sen O Więzieniu?

Symbol cebuli a sennik Symbolika cebuli jest związana głównie z jej warstwową budową, a także płaczem, jaki wywołuje, gdy ją szatkujemy. Warzywo to zawiera enzym LFS, który podczas krojenia miesza się z aminokwasami zawierającymi siarkę. W ten sposób powstaje kwas sulfonowy, który sprawia, że śluzówka oka zaczyna podrażniać się, a to powoduje płacz.

Dodatkowo, smak oraz zapach cebuli jest ostry, a te wszystkie właściwości sprawiają, że symbolika cebuli jest bardzo szeroka i odnosi się do wielu elementów związanych z codziennym funkcjonowaniem człowieka. Warzywo to w naszym kraju w XXI wieku jest także symbolem niektórych Polaków. W języku potocznym mówi się o „cebulakach”, czyli osobach zawistnych, skoncentrowanych na sobie i bardzo oszczędnych.

Jak można więc zauważyć, symbolika cebuli jest raczej negatywna. Sen o cebuli może więc budzić pejoratywne skojarzenia, a także sprawiać, że pojawiają się konotacje dotyczące negatywnych cech charakteru, płaczu. Zgodnie z sennikiem cebula nie musi być jednak symbolem złych zdarzeń.

Uznaje się, że sen, w którym kroimy to warzywo i płaczemy, może oznaczać bolesne doświadczenie, jakie niedługo się skończy i zapowiada nadejście lepszych momentów. Właśnie dlatego wydźwięk snów o cebuli niekoniecznie jest pejoratywny. Medycyna ludowa od dawna wskazuje na to, że cebula może chronić przed złem.

Takie podejście zgadza się z właściwościami tego warzywa. Cebula ma bowiem korzystny wpływ na serce, chroni przed zakażeniami i chorobami, a także łagodzi objawy różnych infekcji. Warzywo to stosowane jest nie tylko w kuchni, lecz także w medycynie i kosmetyce, ponieważ można stworzyć syrop z cebuli na kaszel, a okłady z cebuli przyspieszają gojenie się pryszczy i zmian potrądzikowych.

 • Cebula oraz czosnek są stosowane jako najlepsze naturalne środki na zwiększenie odporności organizmu.
 • Oba te warzywa mają działanie przeciwzakrzepowe, zmniejszające podatność na cukrzycę, a nawet częściowo przeciwnowotworowe.
 • Jak można więc zauważyć mimo negatywnych opinii o cebuli jako warzywie pospolitym, ostrym, czasami niesmacznym i wywołującym łzy, w rzeczywistości cebula ma wiele korzystnych właściwości.

Tak samo sprawa przedstawia się w przypadku sennika, ponieważ z jednej strony niektóre sny o cebuli mogą oznaczać kłopoty osobiste lub zawiść, a z drugiej – pojawienie się tego warzywa we śnie może wiązać się z rozwojem osobistym, dobrym zdrowiem i pomyślną realizacją swoich planów.

Sennik: cebula – co oznacza taki sen? Cebula jako jedno z najstarszych warzyw na świecie była wielokrotnie poddawana różnym testom mistycznym w czasach starożytnych lub w średniowieczu. Wierzenia medycyny ludowej wskazują, że warzywo to chroni przed niebezpieczeństwem, a także (podobnie jak czosnek) może wzmacniać odporność.

Właśnie dlatego sny o cebuli można analizować również jako możliwe szczęśliwe zakończenie chorób lub problemów osobistych. Istnieją także inne interpretacje snów o cebuli:

nawiązując do warstwowej budowy cebuli, można mówić o tajemniczości, skrywanych sekretach, złożoności problemów duże ilości cebuli we śni e mogą wskazywać na pojawienie się w pobliżu wielu osób zawistnych lub zazdrosnych, sen o kupowaniu cebuli w sklepie może oznaczać problemy związane z realizacją swoich planów, sennik staropolski wskazuje, że cebula we śnie może wiązać się z kłótniami lub trudnościami w relacjach międzyludzkich, gotowanie cebuli we śnie może oznaczać szybki i dynamiczny rozwój kariery zawodowej, zjadanie pieczonej cebuli we śnie jest związane ze stawianiem czoła różnym przeszkodom i problemom.

Interpretacja snu o cebuli zależy także od kręgu kulturowego. Przykładowo, zgodnie z sennikiem arabskim obieranie cebuli wróży łzy oraz smutek, natomiast jedzenie tego warzywa może oznaczać długie i zdrowe życie. Z kolei sennik indyjski wskazuje także na zdrowie, siłę ducha i odwagę związaną ze spożywaniem cebuli lub jej gotowaniem,

Co oznacza sen o zielonej trawie?

Trawa jest symbolem występującym w snach, których interpretacja, zgodnie z sennikiem, zależy od wielu okoliczności i kontekstów. Sen o bujnej trawie zwiastuje powodzenie w życiu i w finansach, jednak zupełnie inne znaczenie przewiduje sennik dla trawy suchej i jałowej.

 • Zielona trawa, leżenie na niej lub delikatne spacerowanie, to jednoznacznie pozytywne motywy senne.
 • Zdaniem sennika bujna trawa jest wyrazem nadziei, zwiastującym dobre zmiany w życiu śniącego.
 • Dreptanie po suchej, zwiędłej trawie może z kolei sugerować liczne problemy, motyw podlewania trawy zdaniem sennika oznacza zaś opiekę nad innymi.

Sennik: trawa – co może oznaczać? Interpretacje pozytywne Bujna, zielona trawa we śnie zgodnie z sennikiem jest symbolem wzrostu, dalszego rozwoju i przezwyciężania nieproduktywności, Może być oznaką szczęścia zarówno na płaszczyźnie życia zawodowego, jak i w relacjach międzyludzkich.

Starsze i bardziej tradycyjne senniki interpretują zieloną trawę jako symbol życia. Może ona zwiastować dalsze powodzenie, dobre zdrowie własne lub najbliższych osób. Niekiedy oznacza poczęcie nowego życia lub udany poród. Co więcej, trawa w senniku bywa również oznaką porządku i dobrej organizacji. Może być potwierdzeniem realizowania założonych priorytetów i zadań bądź zwiastować zbliżającą się poprawę na tej płaszczyźnie.

See also:  Sennik Co Oznacza Sen O Cmentarzu?

Bujna, zielona trawa to także szeroko rozumiany zwiastun nadziei, który dotyczy różnych rzeczy, w zależności od tego, jakie ma się cele i marzenia. Soczysta, niekiedy zwieńczona kroplami rosy, zielona trawa jest symbolem szczęśliwego i długiego życia.

 • Według sennika oznacza także dobre samopoczucie i zbliżający się dobrobyt.
 • Podlewanie i strzyżenie trawy we śnie Do bardziej szczegółowych interpretacji pozytywnych należą sny, w których trawę pieczołowicie się strzyże lub kosi.
 • Motyw koszenia trawy według sennika symbolizuje dbałość o detale i sumienność w wykonywaniu obowiązków,

Co za tym idzie, sen o koszeniu trawy jest de facto zwiastunem poprawy w organizacji i w wypełnianiu codziennych obowiązków. Interesującym motywem staje się podlewanie trawy. Sennik interpretuje taką wizję jako symbol troszczenia się o potrzeby własne i innych osób.

 • Jeżeli dotychczas uchodziło się za osobę egoistyczną lub po prostu nie dbało się w praktyce tak bardzo o bliskie osoby, jak się zamierzało, to pojawienie się takiej wizji w trakcie snu może zwiastować przełamanie dotychczasowego impasu i zmianę na lepsze.
 • Z kolei sadzenie trawy we śnie to zdaniem sennika oznaka zbliżającej się dobrej passy w interesach lub w pracy zawodowej,

Prowadząc działalność gospodarczą lub zajmując się inwestycjami, można liczyć na rychłe zbliżającą się poprawę sytuacji finansowej. Negatywne znaczenia symbolu trawy w senniku Interpretacja snu, w którym widzi się trawę, zależy od kontekstu i poszczególnych interakcji.

 1. Przykładowo chodzenie we śnie po trawie w taki sposób, że ulega ona spłaszczeniu, może zwiastować rychłą kłótnię ze znajomymi, przyjaciółmi lub rodziną, albo co najmniej obniżenie dobrego humoru.
 2. O ile motyw strzyżenia trawy ma bardzo pozytywne znaczenie, o tyle już grabieniu jej przypisuje się wyraźnie negatywną interpretację.

Sen o grabieniu trawy może być zwiastunem zbliżających się problemów, Podobnie obraz zamarzniętej lub oszronionej trawy według sennika oznacza kłopoty, ale w tym wypadku na płaszczyźnie interpersonalnej. Sen taki może symbolizować między innymi trudności w komunikowaniu się z innymi osobami.

Z drugiej strony należy zwrócić uwagę na to, że interpretacje senników różnią się między sobą. Niektóre z nich motywowi grabienia trawy przypisują zgoła inne znaczenie – taka wizja ich zdaniem jest wyrazem ostrzeżenia przed zbliżającą się próbą oszustwa lub rabunkiem. Pozostałe znaczenia snu z trawą Sen o wysokiej trawie, często sięgającej nawet do kolan, również może być rodzajem ostrzeżenia,

Bywa przypomnieniem dla śniącego, aby nie wplątywał się w nierealne do zrealizowania pomysły – zarówno na płaszczyźnie życia zawodowego, jak i prywatnego. Wystąpienie takiego snu oznacza, że warto poświęcić więcej czasu na uporządkowanie życia i bieżących wyzwań.

Motyw jedzenia trawy według sennika uświadamia śniącemu, że w swoim życiu zachowuje się w sposób nieodpowiedzialny, nieraz ośmieszający. Popularną wersją snu jest leżenie na zielonej trawie. Znaczenie takiej wizji jest jednoznacznie pozytywne. Zwiastuje ona spokój, dobrobyt i możliwość poznania nowych, interesujących osób.

Piknik na trawie w gronie znajomych może oznaczać, że jest się wewnętrznie zadowolonym z dotychczasowego życia towarzyskiego. Taki sen można interpretować również jako silne poczucie bezpieczeństwa. Zobacz także: Autor: Adrian Adamczyk

Co to znaczy jak śni się kościotrup?

Kościotrup we śnie symbolizuje brak chęci życia, uczucie zmęczenia otaczającym światem. Reprezentuje również podświadomość i nasze lęki związane ze śmiercią. Może być także symbolem spraw przez nas zapomnianych i odsuniętych – jako niewygodnych i wstydliwych albo zapowiedzią dużych zmian w życiu.

Czy można jeść surowe mięso?

– Surowe mięso samo w sobie nie jest niezdrowe – zawiera pełnowartościowe białko, tłuszcze, żelazo oraz witaminy z grupy B, Szkodliwe dla człowieka są jednak bakterie, które mogą na nim bytować: m.in. Salmonella, Campylobacter czy E. coli. Wywołują one ostre zatrucia pokarmowe, w skrajnych przypadkach prowadzące nawet do sepsy.

 • Drobnoustroje te giną w wysokiej temperaturze, dlatego przyjęło się, że większość dań mięsnych spożywamy po obróbce cieplnej.
 • Nie oznacza to jednak, że miłośnicy tatara i carpaccio powinni zrezygnować z ulubionych potraw.
 • Można bezpiecznie jeść surowe mięso, stosując się do kilku zasad.
 • Przede wszystkim kupujmy wyroby ze sprawdzonego źródła.

Sprawdzajmy, czy sklep bądź dostawca posiada certyfikaty zaświadczające o braku chorób i pasożytów u zwierząt. Zwróćmy także uwagę na to, czy mięso jest nieprzerwanie przechowywane w warunkach chłodniczych. W marketach nie możemy mieć co do tego pewności, jako że klienci często wyciągają produkty z lodówek, a później odkładają je z powrotem.

Lepiej wybrać więc miejsce, w którym mięso podaje sprzedawca. Ponadto unikajmy kupowania mięsa już zmielonego – bezpieczniejszym wyjściem jest zakup całego kawałka, który możemy ocenić pod kątem świeżości. W daniach na surowo zwykle wykorzystujemy wołowinę. A co z innymi rodzajami mięsa? Czy można jeść surowe mięso wieprzowe? W trosce o zdrowie lepiej zrezygnować z tego pomysłu.

Wieprzowina to nie tylko potencjalne źródło niebezpiecznych bakterii, ale także pasożytów – włosienia krętego oraz tasiemca uzbrojonego. Pierwszy z nich wywołuje włośnicę – chorobę prowadzącą nawet do śmierci. Tasiemiec nie tylko powoduje anemię, ale może też uszkadzać narządy wewnętrzne.